Mezoterapia igłowa Poznań

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Przynosi dużą skuteczność pielęgnacji skóry suchej, szarej, mało jędrnej z oznakami starzenia się.

Polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji aktywnych, mikroelementów, pierwiastków śladowych, środków stymulujących, witamin. Odbywa się to za pomocą iniekcji, dzięki czemu substancje aktywne stosowane w preparatach bezpośrednio trafiają w miejsca, które tego potrzebują.

Zabieg jest również wykonywany w celu stymulowania naturalnych procesów regeneracji. W trakcie jego wykonywania dochodzi do biorestrukturyzacji i biostymulacji skóry. Mezoterapia igłowa może być stosowana na twarz, ciało, skórę głowy.

Mezoterapia igłowa - efekty

 • wygładzenie blizn
 • ujednolicenie kolorytu
 • poprawa jakości skóry
 • spowolnienie starzenia się skóry
 • zmniejszenie zmarszczek, fałd i bruzd
 • wzmocnienie i nadanie gęstości włosom
 • likwidacja cellulitu
 • poprawa krążenia krwi
 • widoczne napięcie skóry

Mezoterapia igłowa - przebieg zabiegu

Aby zapewnić komfort, przed zabiegiem miejsce korekcji znieczulane jest za pomocą specjalnego kremu. Po przygotowaniu preparatu i dezynfekcji skóry wykonuje się iniekcje. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie za pomocą cienkiej igły produktu w niewielkich ilościach. Odczuwany ból zabiegowy jest niewielki.

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej

Mogą wystąpić siniaczki, lekka opuchlizna, zaczerwienienie oraz widoczne małe depozyty w miejscach podania preparatu.

Mezoterapia igłowa - przeciwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • czynne infekcje w miejscu zabiegu
 • alergie
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów
 • uczulenie na składniki preparatu
 • choroby autoimmunologiczne skóry – kolagenozy, łuszczyca
 • niewyrównana cukrzyca.
 • stosowanie leków rozrzedzających krew
 • nowotwory

Efekt po zabiegu mezoterapii igłowej

Pozytywne zmiany zauważalne są tuż już kilka dni po zabiegu.

Skóra jest napięta, promienna i nawilżona, a zmarszczki spłycone.

Mezoterapia igłowa daje najlepsze efekty będąc zastosowana w serii zabiegów w odstępach 21-28 dniowych (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i kondycji skóry).

Cennik

Mezoterapia marka Venome ( 1 ampułka) 400

*Venome Amber Hydro - to kuracja rewitalizująca, która dostarcza komórkom niezbędnych wartości odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki unikalnemu połączeniu kwasu bursztynowego (1%) i nieusieciowanego kwasu hialuronowego (0,55%) pozwala poprawić jakość i strukturę skóry, znacząco podnosząc poziom nawilżenia oraz minimalizując ilość wolnych rodników. Poprawa mikrokrążenia, rozjaśnienie – do stosowania także na powieki i cienie pod oczami. Zaletą Venome Amber Hydro jest brak okresu rehabilitacji – efekt bez obrzęku, zaczerwienienia. * Venome Collagen - to preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry dojrzałej, wymagającej rewitalizacji, a także głębokiego nawilżenia. Zastosowane w produkcie składniki aktywne wyraźnie wyrównują strukturę skóry, a także głęboko nawilżają. Hydrolizowany kolagen odpowiada za proces uelastyczniania i ujędrniania skóry oraz zapobiega powstawaniu pierwszych oznak starzenia. * Venome Amber Saffron - połączenie kwasu bursztynowego (1,5%), kwasu hialuronowego i wyciągu z szafranu (Crocus Sativus Extract) pozwala przywrócić właściwe nawilżenie skóry, neutralizując jednocześnie szkodliwe działanie wolnych rodników, co wpływa na zmniejszenie postępującego procesu starzenia, stanowiąc tym samym idealne rozwiązanie w zakresie profilaktyki anti-aging. Zawarty w produkcie niacynamid, kwas traneksamowy i glutation pozwalają zredukować przebarwienia skórne, nadając efekt silnego rozświetlenia.

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg mezoterapii igłowej ma szerokie zastosowanie.

Znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry, w przypadku skóry problematycznej, przetłuszczającej się, z przebarwieniami czy z skłonnościami do trądziku.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych w zabiegu mezoterapii.

Na przykład kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, aminokwasy, witaminy.

Preparat dobierany jest indywidualnie do klienta.

Przed zabiegiem mezoterapii nakładane jest znieczulenie w kremie. Odczuwany dyskomfort jest niewielki.

Łączny czas zabiegu wraz z wywiadem oraz znieczuleniem trwa około 30-40 minut.

Mezoterapia igłowa daje najlepsze efekty będąc zastosowana w serii zabiegów w odstępach 14-28 dniowych (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i kondycji skóry).

Pierwsze efekty widać już po kilku dniach, jednak w zależności od wskazania, wyraźna poprawa może być widoczna dopiero po kilku zabiegach, wykonywanych w odstępach 14-28 dni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta. Mogą pojawić się niewielkie siniaczki.

Tak, należy pamiętać o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem UV oraz stosować się do zaleceń pozabiegowych.

Najwcześniej po 24 godzinach od wykonania zabiegu.