RF - Radiofrekwencja mikroigłowa Poznań

Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa firmy Polderma określana jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając widoczną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry.

Działanie fali radiowej mikroigłowej polega na wkłuwaniu igiełek pokrytych 18 karatowym złotem, w głębsze struktury skóry, przy jednoczesnym jej podgrzaniu za pomocą fal radiowych. Połączenie mikronakłuwania z frakcyjnym RF pozwala na uzyskanie szybkich i widcznych efektów zabiegowych.

Prąd o częstotliwości fali radiowych w urządzeniu przechodzi przez igły tylko w momencie ich zatrzymania, dlatego nie ma możliwości poparzeń naskórka .W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Podgrzanie tkanek wywołuje proces odnowy skóry właściwej, w wyniku czego staje się ona gładka i elastyczna, uzyskujemy zagęszczenie skóry – wytworzone podczas termoliftingu ciepło stymuluje produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego w dużej mierze za młody wygląd skóry. Z kolei mikronakłuwanie polega na nakłuwaniu skóry za pomocą mikroigieł, co powoduje mechaniczne uszkodzenia tkanek i pobudzenie procesów regeneracji. Dzięki połączeniu tych dwóch metod można osiągnąć spektakularne efekty.

Po zabiegu widać delikatne zaczerwienie naskórka w postaci siateczki bardzo podobnej do efektu po zabiegu lasera frakcyjnego. Przy czym istnieje bardzo małe ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych, bowiem niemal cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Może się pojawić zaczerwienienie, które znika w przeciągu 1-2 dni oraz delikatna opuchlizna.

Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie w celu zapewnienia komfortu zabiegu. Do każdego zabiegu używana jest sterylna głowica z mikroigłami, którą zakłada się na rękojeść urządzenia. Zabiegowiec przykłada głowicę urządzenia do wybranych obszarów twarzy lub ciała.

Mikroigły wnikają w skórę, a energia fal radiowych zamienia się na energię termiczną, w wyniku czego odczuwane jest delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło.

Radiofrekwencja mikroigłowa - efekty

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta.

Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 2- 3 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji.

Wskazania

 • opadające policzki (tzw. chomiczki)
 • ogólna utrata jędrności skóry
 • skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
 • zmarszczki mimiczne, głębokie zmarszczki
 • worki/cienie pod oczami
 • rozszerzone pory, rozstępy, cellulit
 • blizny atroficzne, potrądzikowe
 • przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja

Przeciwwskazania

 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • stany zapalne skóry, stany zapalne żył i naczyń chłonnych
 • niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe
 • hemofilia i zaburzenia krzepnięcia
 • rozrusznik, zastawka serca
 • zaburzenia psychiczne, padaczka, terapia lekami
 • tendencja do powstawania bliznowców i zwłóknień
 • kwasu hialuronowy, toksyna botulinowa na obszarze poddawanym zabiegowi
 • ciąża i karmienie piersią

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie. Zazwyczaj do osiągnięcia maksymalnych efektów zabiegowych potrzebne jest 2 do 4 zabiegów wykonywanych co miesiąc.

Cennik

Radiofrekwencja mikroigłowa - twarz 600

Radiofrekwencja mikroigłowa - twarz/szyja/dekolt 750

Radiofrekwencja mikroigłowa - redukcja blizn/cellulitu/rozstępów 600